همه با هم جهانی هستیم

[ad_1]

بیانیه هموند زرتشتی شورای شهر یزد در راستای جهانی شدن این شهر

خبرنگار امرداد: مهبد فرامرزی

سپنتا نیکنام، فرنشین انجمن زرتشتیان یزد و هموند شورای شهر یزد در راستای ثبت جهانی شدن شهر یزد در سازمان یونسکو، بیانیه‌ای را منتشر کرده است که متن آن را در زیر می‌خوانید:

همه با هم جهانی هستیم

ثبت جهانی شهر تاریخی یزد  با همه ارزش‌های فرهنگی، تاریخی، دینی و اجتماعی آن مايه‌ي افتخار و بالندگی ایران و ایرانی است.

این خبر شادی‌آفرین را به همه‌ي همشهریان، به ویژه همکیشان زرتشتی‌ام به اين خاطر كه بخشی از بافت ارزشمند زرتشتی‌نشین‌ شهر نيز در این پرونده به ثبت جهانی رسید، شادباش می‌گویم.

امروز که مجموعه جهانی زرتشتیان یزد (آتشکده ورهرام ، گاهان‌بارخانه و دبستان دینیاری، زیارتگاه پیر مسترخدابخش، ساختمان انجمن زرتشتیان یزد، انجمن یانش‌وران مانتره ، سازمان و باشگاه جوانان زرتشتی یزد، پذیرشگاه دکتر پرورش ، مجموعه‌های پوروچیستا وخانه جهاندیدگان زرتشتی ، تالار کیخسروی ، کوچه‌های آشتی‌کنان، خانه‌های زرتشتی، آب‌انبار ارباب رستم گیو و…) در کنار دیگر آثار شهرمان از مسلمانان و کلیمیان در اجلاس جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند، همزیستی و همراهی مردمان شهرمان بیش از پیش هویدا شده است. شكي نيست كه ادامه‌ي اين راه نيز با همبستگي ما امكان‌پذير خواهد بود و ثبت همه اين داشته‌هاي ارزشمند، مسئولیت ما را در نگهداری از این آثار گرانبها دو چندان كرده است.

برخود بايسته و لازم می‌دانم از پشتيباني‌های بی‌چشمداشت همه‌ي مسوولان بزرگوار شهر یزد و دست‌اندركاران ثبت جهانی این آثار تاریخی در استان و کشور، سپاسگزاری كرده، دیرزیوی و شاد زیوی، بهروزی و شادکامی همه آنان را از اهورامزدا خواستارم.

سپنتا نیکنام

هموند شورای اسلامی شهر و رییس انجمن زرتشتیان یزد

فرتور مربوط به بازدید چند ماه پیش ماریانا کورنا، ارزیاب یونسکو، از آتشکده‌ی یزد و دیدار وی با فرنشین انجمن زرتشتیان یزد است.

تاریخ پست:1396/4/19 16:43
اشتراک گذار ی در تلگرام

شمار بازدید :392

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *